Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Hilšer: Zeman je jen loutkou čínské vlády a českých miliardářů

Čeští miliardáři se snaží přivlastnit si Česko prostřednictvím politiků. Někdo tak činí přímo, jako premiér Babiš, někdo z pozadí, tvrdí senátor Marek Hilšer. Prezident a další vrcholní politici jsou podle něj jen jejich loutky. Otálení kolem odvolání ministra kultury Antonína Staňka vnímá Hilšer jako zbytečnou kauzu. Zeman podle něj už v minulosti porušoval Ústavu horšími způsoby.

Ve své knize Tango pod Hradem se Hilšer zamýšlí nad tím, proč by zemi měli vést desítky let ti stejní lidé, nazývá je politickými dinosaury. „Demokracie se zakládá na tom, že se obměňuje vláda, pokud se nestřídá, tak prorůstají různé struktury do státních struktur a tím si ho přivlastňují. Miloš Zeman s Václavem Klausem ČR neprospěli, už v období opoziční smlouvy. Dinosaurismus znamená zakotvení ve strukturách a navázání na finanční a politické lobby.

“U pana Zemana je to navázáno na zájmy různých miliardářů jako je Kellner,” domníva se senátor.Díky tomuto Kellner podle něj vstupuje skrze loutky, kterými jsou právě například Zeman a Klaus, do politiky. I proto podle něj Zeman jezdí do Číny – snaží se do ní otevřít cestu Kellnerově Homecreditu.

Senát nedávno schválil bruselský balíček na boj s dezinformacemi. Prezident Zeman byl ohledně kauzy Novičok podle Hilšera jeden z politiků, kteří dezinformace šíří.

„Neprokázalo se, že by se ten typ Novičoku, ktrým byl otráven Skripal, byl vyráběn u nás. Pokud prezident země, v případě kdy Rusko zaútočí na území Velké Británie, prokázalo se, že to byli ruští agenti, a řekne, že to taky mohl být Novičok od nás, tak to je opravdu podpásovka pro celý náš stát a toho by se prezident propouštět neměl.“