Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezidentův mluvčí Ovčáček začal na TV Barrandov moderovat vlastní talk show

Jiří Ovčáček, ředitel Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky a mluvčí prezidenta Miloše Zemana se veřejnosti představil v nové roli moderátora a na TV Barrandov zahájil každotýdenni vysílání vlastní talk show.

Prvním hostem pořadu s názvem Talk show Jiřího Ovčáčka byla ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Debatovali spolu o politice, vztahu s premiérem Andrejem Babišem a rozpočtu.
Ministryně financí v pořadu prohlásila, že jsou pro ni pracovníci jejího ministerstva něco jako „rodinné stříbro“, na které se může spolehnout. Na úřad prý vnáší určitý ženský prvek, umí pochválit, ale i pokárat.
Došlo i na otázku, zda má ministryně nějakého módního poradce. Ovčáček tím narážel na nedávná nelichotivá hodnocení médií na adresu Schillerové. Ta řekla, že si z takzvané módní policie nic nedělá a umí se zasmát i sama sobě. S módou jí prý nejčastěji radí její dospělá dcera.
Poslední otázka moderátora Ovčáčka směřovala na budoucí úmysly ministryně a její případnou kandidaturu na prezidentku. Tu však Schillerová prý nezvažuje.