Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Autor pomluvy o Zemanově rakovině jde znovu před soud, prosí veřejnost o peníze

Kauza někdejšího brněnského radního Svatopluka Bártíka a jeho pomluvy o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana má pokračování. Zatímco trestní stíhání Bártíka bylo odloženo, tento týden začíná spor u civilního soudu. Prezidentská kancelář po Bártíkovi požaduje omluvu a 5 milionů korun. Bártík proto vyzval veřejnost k zaslání finanční pomoci.

„Vážení přátelé, jak víte, slavím dnes 44. narozeniny a také mi začíná soud o 5 milionů korun a omluvu s jistým inženýrem zemanem z prahy, t.č. prezidentem ČR,“ napsal Bártík. „Myslím, že narozeniny jsou vhodným dnem vás požádat o konkrétní pomoc. U soudu se Zemanem nebudu totiž obhajovat jen svoje právo, ale i právo kohokoliv jiného na to, abychom před volbami mohli znát, jak je na tom skutečně člověk, který se u voličů v přímé volbě uchází o nejodpovědnější pracovní pozici v tomto státě,“ poprosil Bártík své přátele na sociální síti.

„Pokud cítíte, že v tomto právním sporu nebojuji pouze za sebe, ale za celý výše popsaný veřejný zájem, budu rád, když mě podpoříte finančně na mém účtu. Garantem, že tato sbírka půjde jen na náklady právního zastupování, je advokát a můj kamarád Lubor Tichý, který dostane k účtu potřebná práva a vždy po konci sudého měsíce do tohoto vlákna napíše bilanci (vybráno/zaplaceno),“ vysvětlil.

Bártík v roce 2017 těsně před prezidentskou volbou uvedl, že Miloš Zeman má rakovinu a že mu zbývá jen několik měsíců života. Tehdejší zastupitel města Brna na Facebook veřejně napsal, že dle jeho nejmenovaného zdroje má prezident Miloš Zeman rakovinu, metastáze na více místech, dále uvedl že svou diagnózu zná již několik týdnů, přičemž odmítl léčbu a upřesnil, že prognóza je 3-7 měsíců. Záhy však Bártík svou zprávu smazal.