Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Ovčáček a Barrandov TV

Jiří Ovčáček v roli moderátora

Nemastná, neslaná, neurazila, ale ani nenadchla. To je jen demonstrativní výčet výrazů, kterými by se dalo pojmenovat dosavadní působení Jiřího Ovčáčka v roli moderátora jeho vlastní talkshow.

Prezidentův mluvčí je z tohoto, pro něj zcela nového, formátu televizního vysílání očividně nervózní. To však lze odpustit a dá se očekávat, že s přibývajícími zkušenostmi poroste i Ovčáčkova profesionalita. Co se však zdá být problémem do budoucna je zcela nudný obsah daného pořadu. V prvním odvysílaném díle byla hostem ministryně financí Alena Schillerová a místy i sám hradní mluvčí vypadal, že má problém neusnout. Bylo až moc očividné, že otázky, které Ovčáček podával, jsou vytvořeny dle předem naučeného scénáře a že postrádají špetku kreativity či situačního humoru, jak je to ve zvykem v jiných obdobných tuzemských televizních pořadech.

Pokud však byl někdo vůči dosavadnímu působení mluvčího prezidenta nekompromisní, byli to recenzenti portálu ČSFD. Ti po prvním odvysílaném díle přiřadili pořadu průměrné hodnocení 2 % (v současnosti cca 4 %), což z něj dělá historicky jeden z nejhůře hodnocených uměleckých výtvorů na těchto webových stránkách. Recenzenti také nešetřili ostrou slovní (mnohdy až vulgární) kritikou.

Zda dokáže Ovčáček vlít své show trochu krve do žil či se bude dále držet konzervativně nastavené atmosféry, ukáže až čas. V současné době se o přerušení vysílání pořadu, navzdory špatným recenzím, neuvažuje. Tím pádem dostane Ovčáček pravděpodobně ještě mnoho prostoru pro zdokonalení své televizní participace. Ostatně s Jaromírem Soukupem, který vlastní televizi Barrandov, na které Ovčáčkova talkshow běží, má hradní mluvčí velmi dobré vztahy. A Soukupovi pravděpodobně taky přijde vhod chvilka odpočinku, kdy na jeho televizi poběží pořad, ve kterém nebude jednou týdně v hlavní roli.