Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident přijal na Pražském hradě členy Rady seniorů České republiky

Od doby, kdy se Miloš Zeman ujal prezidentského úřadu, stalo se pravidlem, že se každoročně setkává se zástupci Rady seniorů ČR. Nebylo tomu jinak ani letos. Setkání se obvykle odehrává touto dobou kolem Mezinárodního dne seniorů (1. října), v minulosti se prezidentovi již třikrát podařilo uspořádat setkání přesně na prvního.

Prezident jako každý rok s úsměvem přivítal seniory slovy, že je mezi svými, a že se na setkání s nimi vždy těší. Předseda Rady seniorů poděkoval Miloši Zemanovi, že si ve svém nabitém programu dokáže vyšetřit čas na zástupce seniorů.

Po srdečném uvítaní následovala diskuse, hovořilo se například a eutanazii a paliativní péči. Prezident zástupce ubezpečil, že je jednoznačně proti zavedení eutanázie. „Pokud by byla eutanázie poslanci schválena, slibuji že takový zákon budu vetovat,“ řekl Zeman. Zároveň uvedl, bude všemi způsoby podporovat paliativní léčbu.

Zástupci Rady seniorů ČR nezapomněli na prezidentovy nedávné narozeniny a předali mu při této příležitosti Pamětní list. Prezidenta přání velmi potěšilo. Na závěr předal předseda Rady seniorů Zdeněk Pernes poděkoval Miloši Zemanovi za několikaletou spolupráci a podporu.