Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Na Pražském hradě dnes proběhne velká oslava 75. narozenin Miloše Zemana

Prezident Miloš Zeman sice dovršil 75. rok svého života už 28. září, gratulovalo mu ale jen pár nejbližších na zámku v Lánech. Oficiální velká oslava pro zvané se uskuteční dnes večer v prostorách Pražského hradu. Prezident ještě předtím absolvuje schůzku s nejvyššími ústavními činiteli, kteří se po jejím skončení přesunou rovnou na oslavu.

„Od 17:00 budou na Pražském hradě panu prezidentovi blahopřát k nedávnému životnímu jubileu významné osobnosti,“ potvrdil informaci o oslavě prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Pozvánku přijal mimo jiné předseda ČSSD Jan Hamáček, ač s prezidentem poslední dobou příliš nevychází. Přál mu nicméně i v den jeho narozenin. Tehdy napsal: „Před Zemanem prostě není úniku, můžete ho milovat, můžete ho nenávidět, můžete s ním třeba i nesouhlasit, ale to je všechno, co se s tím dá dělat, dovolím-li si parafrázovat Cimrmany. I já nebo sociální demokracie, kterou jsi dostal do Strakovky hlavním vchodem, jsme si s Tebou a Ty s námi zažili své. Ale to k životu, a k politice obzvlášť, patří,“ napsal Hamáček v přání, ke kterému připojil také video před mísou uzenin.

Nejlepším dárkem pro Miloše Zemana jsou jednoznačně knihy, radost mu prý ale udělá i něco dobrého k snědku. Prezident byl ale nadšený i z darů, které mu v Lánech předali zástupci firmy Škoda Auto – nové limuzíny Superb a SUV vozidla Kodiaq.