Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident na Hradě přijal delegaci fotbalistů Slavie, osobně ocenil úspěchy v Lize mistrů

Pražský fotbalový klub Slavia se letos probojoval do nejvyšší evropské fotbalové soutěže – Ligy mistrů. Fanoušci tak mohli v Praze spatřit například hráče Barcelony a dalších prestižních klubů. Výkony fotbalistů zaujaly i prezidenta republiky Miloše Zemana, který dnes na Pražském hradě přijal kapitána Tomáše Součka, gólmana Ondřeje Koláře a trenéra Jindřicha Trpišovského. Schůzky se zúčastnil také šéf klubu Jaroslav Tvrdík.

„Prezident Miloš Zeman zástupce Slavia přijal ve svém sídle a poděkoval za skvělou reprezentaci země ve světě. Je to pro nás stejná čest, jako když v roce 1996 popřál Slavii ke skvělým výsledkům tehdejší prezident Václav Havel,“ uvedl slávistický mluvčí Michal Býček.

„Prezident ČR pan Miloš Zeman označil Slavii za nejúspěšnější čínskou investice v České republice a dodal, ze obdivuje vzestup klubu a jeho úspěchy. Děkuji za jeho oceněni a podporu. Věřím, že se na tomto hodnocení ani v budoucnu nic nezmění,“ napsal na Twitteru předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

Oficiální přijetí fotbalistů či jiných sportovců na Hradě sice není obvyklé, ale faktem je, že prezidenta pojí se Slavií hlubší vztah než s jinými týmy. Klub Slavia Praha je totiž v rukou čínských majitelů, a to od září 2015, kdy podíl získala společnost CEFC. Obchod se definitivně uzavřel právě během Zemanovy návštěvy v Číně.

Manšaft trenéra Trpišovského získal v Barceloně druhý bod do tabulky Ligy mistrů, ještě je čeká domácí zápas s Interem Milán (27. listopadu) a venkovní střetnutí s Dortmundem, které je na programu 10. prosince. Teoreticky mají stále naději na postup do jarní fáze soutěže.