Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zeman je jako třicetiletý, chuť k jídlu se mu vrátila, oznámil hradní kancléř Mynář

Prezidentu Miloši Zemanovi nedávný rekondiční pobyt velice prospěl. Vrací se mu chuť k jídlu a podle zdravotních parametrů je na tom jako třicetiletý pán. Ve čtvrtečním rozhovoru na Frekvenci 1 to uvedl vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář.

„Samozřejmě víme o tom, že ho trápí dva neduhy – a to je ta neuropatie, a tím samozřejmě bolestivé chození, ochabnutí svalů, což mu způsobuje velké problémy s chůzí, a nízký tlak, který se projevuje tak, že se mu občas točí hlava. Ale všechny ostatní ukazatele jsou v takových parametrech, že bych řekl, že je to třicetiletý pán,“ prohlásil Mynář.

Zeman si podle kancléře sám stanovuje jídelníček. „V poslední době, zvláště po těch výživných infuzích, se mu zlepšila chuť k jídlu. Krom tradičních sladkostí, které má velmi rád, jsme měli včera oběd, kde jsme si dali zabíjačku, kulajdu a pan prezident si velmi pochvaloval jitrničky,“ řekl Mynář.

Hradní kancléř dodal, že občané si mohou ze zveřejněné zdravotní dokumentace udělat obrázek o Zemanově zdraví sami. „Zpráva dává vysvětlení všem těm spekulacím o jeho zdravotním stavu. Přiznám se, že jsem nečekal, že v jeho věku 75 let je na tom pan prezident tak dobře,“ uvedl.