Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Michal Horáček: prezidentskou kandidaturu už nikdy, ale Senát by mohl být zajímavý

Jeden ze soupeřů Miloše Zemana z poslední prezidentské volby Michal Horáček prohlásil, že na prezidenta už nikdy kandidovat nebude. Při splnění jistých podmínek ale nevylučuje kandidaturu do Senátu. Uvedl to v pátečním rozhovoru na rádiu Impuls.

Textař, antropolog a úspěšný podnikatel Michal Horáček kategoricky odmítl, že by se chtěl znovu ucházet o prezidentské křeslo „Uvažoval jsem o nějaké své politické kariéře, ale došel jsem po nějaké své úvaze k názoru, že prezidentská kandidatura už určitě ne. Nikdy,“ řekl.

Naopak ale připustil možnou kandidaturu do Senátu. Na rozdíl od prezidentské kampaně by ale tentokrát nerad kandidoval jako nezávislý. „„První je, aby to nebylo v Praze, protože tady bych nechtěl kandidovat proti lidem, kterých si vážím a jsem rád, že jsou v Senátu. Druhá je, že by to byla jako širší podpora těch stran, které teď netvoří vládní koalici, ani ji nepodporují. A třetí, že po případném úspěchu bych se mohl intenzivně věnovat kultuře, která je na naší politické scéně dost smutně zanedbávaná,“ shrnul.

Zároveň dodal, že nabídku od jedné politické strany už dostalo. Přiznal, že jej to zaskočilo. „Ale možná bych tam přece jenom mohl nějakou práci ještě odvést,“ domnívá se. Plány mu však kříží studium další vysoké školy. „Zvládl jsem přijímací řízení na dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. se vracím do školních lavic. Proto jsem tu kandidaturu ještě nepodepsal. Potřebuju zjistit, jak moc bude studium časově náročné. Nerad bych dělal dvě věci napůl,“ vysvětlil Horáček.