Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zeman jako premiér patřil k největším absentérům ve Sněmovně, Babiš je podobný

„Už sem chodit nebudu,“ prohlásil minulý týden premiér Andrej Babiš (ANO) na plénu Sněmovny během jednání o daňovém balíčku. Pohoršit ve statistice docházky si příliš nemůže, protože už nyní chybí na hlasováních dolní komory nejvíce ze všech předchozích českých premiérů. Hned za ním se v žebříčku největších absentérů umístil jako premiér Miloš Zeman.

Server iROZHLAS.cz porovnával Babišovu neúčast na hlasováních sněmovny s neúčastí předchozích českých premiérů, kteří byli zároveň poslanci. Ukázalo se, že ze všech premiérů chodí na jednání úplně nejméně. Z účasti na plénu se omluvil nebo se nepřihlásil k hlasovacímu zařízení ve více než 73 procentech případů.

Současný prezident Miloš Zeman v době svého předsednictví vládě chyběl na hlasováních téměř v 60 procentech případů. 52 procent absencí si pak shodně mohou připsat premiéři Václav Klaus a Bohuslav Sobotka.

Premiér se přitom už dříve vyjádřil, že sněmovnu považuje za „žvanírnu“ a že je proti dlouhým diskuzím, které se zde vedou. Že by se ale místo přítomnosti v Poslanecké sněmovně někde poflakoval zásadně odmítá. „Nekopu se do zadku, pracuju od rána do večera a každý se o tom může přesvědčit,“ řekl Babiš už při interpelacích v prosinci minulého roku.