Prezidenti ve světě

Aktuality o dění v zahraničí 

Trump v nemocnici

Rekondiční pobyt v nemocnici musel absolvovat i americký prezident Donald Trump

Americký prezident Donald Trump musel o víkendu neplánovaně navštívit vojenskou nemocnici. Pobyt ve zdravotnickém zařízení vyvolal řadu spekulací ohledně zdravotního stavu 73letého prezidenta, který obecně nedbá na rady lékařů, že by měl zhubnout a cvičit. Podle prezidentova mluvčího se však jednalo pouze o rutinní prohlídku. 

„Navzdory jistým spekulacím prezident nemá bolesti na hrudníku ani nebyl vyšetřován či léčen s žádnými naléhavými zdravotními problémy,“ napsal v prohlášení vydaném Bílým domem Trumpův lékař. „Abych byl konkrétnější, prezident neabsolvoval žádné speciální kardiologické ani neurologické vyšetření,“ konstatoval Sean Conley.

V amerických kuloárech se totiž proslýchalo, že prezident si stěžuje na bolesti na hrudi, což by mohlo naznačovat problémy se srdcem.

Trumpův lékař dodal, že se jednalo o „rutinní, plánovanou prohlídku, která je součástí preventivní péče, jež je prezidentovi poskytována.“ Donald Trump podle něj stále užívá lék na snížení hladiny cholesterolu, která mu nyní byla naměřena nižší než při poslední, únorové prohlídce. Tehdy lékaři označili prezidentův zdravotní stav za velmi dobrý.