Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Policie navrhla obžalovat radního za agresivní slovní útok vůči prezidentu Zemanovi

Policie navrhla obžalovat zastupitele a bývalého radního Jesenice Martina Langa (dříve ODS), který čelí trestnímu stíhání za své facebookové výroky na adresu prezidenta Miloše Zemana a poslanců. Lang na sociální síti mimo jiné napsal, že „Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini“.

„Ze strany kriminalistů Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy bylo skončeno vyšetřování případu a státnímu zástupci byl doručen návrh na podání obžaloby,“ uvedl tiskový mluvčí pražské policie Jan Daněk. O dalším postupu rozhodne Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 7.

Komunální politik zveřejnil výroky letos v dubnu na svém soukromém profilu v souvislosti s tím, že Zeman souhlasil se zdaněním náhrad vyplácených církvím. Poslance, kteří pro zdanění náhrad hlasovali, Lang označil za “proradná prasata”, která je dovoleno a nutné zabíjet.

Lang nejdříve tvrdil, že jeho facebookový status zneužila politická konkurence, která ho rozeslala médiím. Později se za svůj příspěvek omluvil a uvedl, že to byla nadsázka s cílem vyprovokovat diskusi na závažné téma. ODS ho kvůli výroku vyloučila ze strany. V tuto chvíli je Lang obviněný z podněcování k trestnému činu, za což mu hrozí až dvouleté vězení. K postupu policie uvedl, že se nenechá zastrašit a na smyslu svých slov trvá.