Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Favority příští prezidentské volby jsou podle sázkových kanceláří Babiš, Fischer a Pavel

Řádný termín příštích prezidentských voleb je sice až v roce 2023, sázková kancelář Fortuna je už ale připravená a má propočítané své odhady šancí jednotlivých osobností, které by se mohly o prezidentský úřad ucházet. Největšími favority na budoucího prezidenta České republiky jsou podle bookmakerů Fortuny premiér Andrej Babiš (kurz 6,5:1) a senátor Pavel Fischer (kurz 7:1). Na třetím místě je podle tvůrců kurzů generál Petr Pavel.

„Do termínu řádných prezidentských voleb sice zbývá ještě spousta času, ale kvůli mimořádnému zájmu sázkařů o ty poslední jsme kurzy na příštího prezidenta po Miloši Zemanovi vypsali hned po těch minulých,“ uvedl mluvčí sázkové společnosti Fortuna Petr Šrain.

Sázkaři zatím u Fortuny uzavřeli sázky na příští prezidentské volby zhruba za milion korun. „Bookmakeři v kurzech kromě reálné šance dané osobnosti musí zohlednit i jejich ochotu se samotné volby vůbec zúčastnit. Někteří zájem připustili, jiní jsou ale uvažováni v teoretické rovině. To se promítá v šíři nabídky i ve vysokých kurzech. Ty v momentě, kdy budou známy nominace, pochopitelně klesnou,“ doplnil Šrain.

Za Babišem a Fischerem následují v odhadu Fortuny generál Petr Pavel (8:1), vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová (9:1), Václav Klaus mladší (Trikolóra, 9:1) a eurokomisařka Věra Jourová (10:1). Na to, že bude příštím prezidentem muž, je vypsán kurz 1,3:1. Zvolení ženy je ohodnoceno kurzem 3:1.

Nejvyšší kurzy jsou uvedeny u Jany Bobošíkové (1300:1), volebního matadora Petra Hanniga (1250:1) či starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného (666:1). Hokejista Jaromír Jágr dostal tradiční symbolický kurz 68:1.