Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Senátor Kubera: Kdybych používal Zemanův slovník, řekl bych, že je čučkař

Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek během podepisování státního rozpočtu opřel do horní komory Parlamentu. Prohlásil, že „cokoliv vychází od Senátu, jest od ďábla“. Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) Zemanovi vzkázal, že pokud by používal jeho slovník, řekl by, že je prezident „čučkař“.

Miloš Zeman slova o „ďáblovi“ pronesl ve čtvrtek během podpisu zákona o státním rozpočtu na rok 2020 v Lánech, když vyčetl ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové (ČSSD) to, že podpořila senátní verzi rodičovského příspěvku. „Závěrem bych dodal, že jsem chtěl pozvat i paní ministryni Maláčovou kvůli rodičovskému příspěvku, ale zamrzelo mě, že původně podpořila senátní verzi, neboť cokoliv vychází ze Senátu, jest od ďábla,“ řekl Zeman.

„Kdybych používal jeho slovník, tak bych řekl, že je ‚čučkař‘, protože zanedlouho budeme hlasovat o jeho návrhu na ústavního soudce“ reagoval Kubera pro Českou televizi. Ujistil ale, že vyřčená invektiva nebudou mít na rozhodování horní komory vliv.

Mezi předsedou senátu a prezidentem se poslední dobou vyskytlo několik třecích ploch, ač spolu jinak dobře vycházejí. Zeman například nedávno Kuberu kritizoval kvůli tomu, že oznámil záměr navštívit Tchaj-wan. Zeman uvedl, že pokud šéf Senátu do země opravdu pojede, skončí jejich relativně přátelské vztahy.