Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident rozšíří tradici pravidelných obědů s politiky, bude se scházet i s Hamáčkem

Prezident Miloš Zeman prostřednictvím svého mluvčího oznámil, že se bude k pravidelným obědům scházet kromě premiéra také se místopředsedou vlády Janem Hamáčkem (ČSSD). Za týden v úterý se také prezident sejde na novoročním obědě s předsedy Senátu Jaroslavem Kuberou a Sněmovny Radkem Vondráčkem.

„Pan prezident s novým rokem 2020 zahajuje novou tradici pravidelných obědů s prvním místopředsedou vlády a ministrem vnitra Janem Hamáčkem, budou se konat jednou měsíčně,“ uvedl hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Dodal, že první společný oběd se uskuteční na Pražském hradě ve čtvrtek ve 12:30.

Na podobných schůzkách, na kterých řeší aktuální politické záležitosti, se již v minulosti Zeman domluvil s premiérem Andrejem Babišem. Setkávají se jednou měsíčně na večeři v lánském zámku.

Zeman také příští týden na Pražském hradě poobědvá s předsedy horní a dolní komory Parlamentu Jaroslavem Kuberou (ODS) a Radkem Vondráčkem (ANO). S Kuberou a Vondráčkem Zeman po novém roce obědval i loni. O rok dříve však pozvání nedostali.