Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zeman je ve skvělé formě a má radost, že se mu vrátila druhá brada, řekl Babiš po obědě

Prezident Miloš Zeman je podle premiéra Andreje Babiše (ANO) ve skvělé formě, přibral šest kilo a těší ho, že se mu vrátila dvojitá brada. Babiš to v neděli řekl novinářům při odjezdu z tradičního novoročního oběda, na kterém poprvé politiky doprovodily kromě manželek i děti. Premiér se s prezidentem domluvili, že v létě přijede s rodinou na návštěvu lánské obory.

„Pan prezident je ve skvělé formě. Přibral šest kilo, je pyšný, že se mu vrátila dvojitá brada, lépe chodí,“ informoval Babiš.

Premiér byl podle svých slov překvapený, že jeho děti možnost zúčastnit se novoročního oběda hned přijaly. „Já si myslel, že spíš z toho budou mít nějakou trému. Také jsme se domluvili, že někdy v létě přijdeme zase celá rodina. Navštívíme oboru, pan prezident nám ji ukáže, je tady 2000 zvířat,“ řekl Babiš.

Novoroční setkání prezidenta a předsedy vlády je letitou tradicí. Zeman s Babišem se při této příležitosti setkali poprvé před dvěma lety. Zpravidla mluví o společenských záležitostech nebo o plánech na nadcházející rok, obvykle se ale dotknou i aktuální politické agendy. Letos se prý hovořilo zejména o studiu premiérových dětí a Zemanovy dcery. Došlo ale i na diskusi o konfliktu mezi USA a Íránem, výsledku loňského státního rozpočtu, efektivitě justice či délce stavebního řízení.