Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Na Pražském hradě v pátek proběhne charitativní reprezentační ples prezidenta republiky

Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou v pátek uspořádají již pátý ročník charitativního reprezentačního plesu prezidenta republiky. Loni Hrad rozeslal asi 1000 pozvánek na ples, letos se očekává podobný počet hostů.

„Reprezentační ples prezidenta republiky se uskuteční v pátek 10. ledna na Hradě, výtěžek půjde opět na charitativní účely,“ informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Ples na Pražském hradě je prestižní událostí, které se minulý rok zúčastnili například premiér Andrej Babiš (ANO) s manželkou Monikou, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), ministryně práce a sociálních věcí Michaela Maláčová (ČSSD) nebo šéf společnosti ČEZ Daniel Beneš.

Loni stála vstupenka na ples do Španělského sálu 10.000 korun. Součástí vstupného bývá i tombola, ve které mohou hosté vyhrát například večeři s prezidentem a první dámou, divočáka, dárkové poukazy na pobyty v zahraničí i v Česku nebo třeba sud piva. Výtěžek plesu se pravidelně rozděluje mezi Nadační fond Ivany Zemanové a Nadační fond prezidenta republiky Miloše Zemana.

Prezidentský pár pořádá reprezentační plesy od roku 2015. V roce 2018, kdy Zeman obhajoval ve volbách svou funkci, se akce nekonala.