Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Miloš Zeman končí s pravidelnými čtvrtečními rozhovory na TV Barrandov

Prezident Miloš Zeman se rozhodl, že už nebude pravidelně vystupovat v rozhovorech v TV Barrandov, pořad Týden s prezidentem tak skončí. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček v dopise majiteli televize Jaromíru Soukupovi napsal, že pořad vyčerpal svůj potenciál a nemůže přinést nové impulzy.

Ovčáček Soukupovi sdělil, že při hodnocení mediálních aktivit uplynulého období dospěl k závěru, že ve svém čase byl Týden s prezidentem pořadem, který byl pro diváky přínosem a měl své místo. „Pokud jde o etapu od roku 2020 do roku 2023, kdy skončí druhé funkční období prezidenta republiky, situace je zcela odlišná. Dospěl jsem k závěru, že pořad Týden s prezidentem na TV Barrandov již vyčerpal svůj potenciál, a nemůže tedy přinést nové impulzy,“ uvedl mluvčí.

Impulzem k ukončení spolupráce ovšem zrovna tak mohla být roztržka mezi Zemanem a Soukupem kvůli nominaci Heleny Válkové na ombudsmanku. Ukázalo se totiž, že za komunismu spolupracovala s prokurátorem Josefem Urválkem známým z vykonstruovaných procesů s odpůrci režimu. Do kritiky Válkové se vehementně pustil právě Soukup, který měl přitom dosud pro Zemanovy kroky vždy pochopení. Prezident v úterý nominaci stáhl.

„Mrzí mě, že po třech letech, kdy jsem dával panu prezidentovi prostor k prezentaci jeho názorů a myšlenek, se rozhodl naši spolupráci ukončit. Jeho rozhodnutí ale plně respektuji a jako ředitel televize se podle něj zařídím. V rámci programového schématu se nám tak alespoň otevírá možnost pro nové pořady, jimiž bychom rádi oslovili mladší diváky, kteří jsou pro nás prioritou,“ uvedl vlastník TV Barrandov Soukup.