Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Ředitel Českého rozhlasu nabídl prezidentu Zemanovi prostor ve vysílání

Prezident Miloš Zeman minulý týden ukončil spolupráci s TV Barrandov, nebude tedy již pravidelně každý čtvrtek vystupovat v pořadu Týden s prezidentem. Důvodem má být to, že se pořad již vyčerpal. V této souvislosti nabídl ředitel veřejnoprávního Českého rozhlasu prezidentovi prostor na vlnách ČRo.

„Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral mi teď navrhl další mediální výstupy s Lubošem Xaverem Veselým, kterého mám rád a těším se na to, co by ne“ uvedl Zeman pro Frekvenci 1 při pravidelné čtvrtletní relaci Prezidentský Pressklub. Český rozhlas podle ředitele komunikace Jiřího Hošny neplánuje pořad jako pravidelný, ale stejně jako doposud bude pokračovat v dosavadní praxi odvysílání příležitostných rozhovorů s hlavou státu na aktuální témata.

V minulosti už Zeman na ČRo vystupoval v pořadu Hovory z Lán. Největší pozornost veřejnosti v nich upoutal, když během jednoho z rozhovorů použil vulgarismy –  například v souvislosti s ruskou kapelou Pussy Riot. Svá slova pak omlouval citací textů jejich písní.

„Český rozhlas jako médium veřejné služby usiluje o to, aby plnil dobře svou roli ve společnosti, úkoly stanovené zákonem o Českém rozhlasu a Kodexem Českého rozhlasu a aby nabízel ve svém vysílání názorovou pestrost a vyváženost. Stojíme tedy samozřejmě i o to, abychom mohli veřejnosti prezentovat osobnost hlavy státu,“ uvedl mluvčí rozhlasu Jiří Hošna.