Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Pražský hrad nabídne i v roce 2020 mnoho zajímavých kulturních akcí pro veřejnost

Kancelář prezidenta republiky ve spolupráci se Správou Pražského hradu si pro veřejnost připravily i v roce 2020 zajímavé kulturní akce. Návštěvníci se mohou těšit například na výstavu o životě a činnosti Jana Amose Komenského, od jehož úmrtí letos uplyne 350 let, na koncerty nebo tradiční vinobraní.

Seriál akcí pro veřejnost začne již tradičně na přelomu února a března 8. ročníkem Předjaří na Pražském hradě. V Empírovém skleníku Královské zahrady si ve dnech 28. února až 8. března budou návštěvníci moci  prohlédnout květinové kompozice a umění ze sbírek Pražského hradu – tentokrát na téma Olympijští bohové podle slavného obrazu Petera Paula Rubense.

6. května bude proběhne slavnostní zahájení letní turistické sezóny, během kterého budou zdarma zpřístupněny hlavní expozice a reprezentační prostory Pražského hradu. Připraven bude i doprovodný program, průvodním tématem bude připomínka 10. výročí zapsání sokolnictví na seznam Světového dědictví UNESCO.

Na podzim je pak připravován již 15. ročník Vinobraní na Pražském hradě. Návštěvníci mohou ve dnech 12. až 13. září ochutnat kvalitní česká a moravská vína, regionální potraviny a užít si bohatý doprovodný program.

V poslední čtvrtině roku 2020 bude otevřeno rovnou několik expozic – 9. října začne v Císařské konírně unikátní výstava Motivy Pražského hradu na mincích, bankovkách a medailích. 4. prosince pak bude zahájena v Jízdárně výstava uměleckých předmětů a dobových dokumentů, které návštěvníkům představí život a činnost Jana Amose Komenského.