Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Jiří Drahoš se chystá s neziskovou organizací na výlet do Tibetu, pomáhat dětem

Profesor a účastník posledních prezidentských voleb Jiří Drahoš oznámil, že se letos chystá vyrazit s neziskovou organizací Brontosauři do Malého Tibetu podpořit vědu na tamních školách. V rámci akce „Věda do Tibetu“ tak bude Drahoš pomáhat učit tibetské děti pracovat v nových školních laboratořích.

„Fandím české pomoci v zahraničí. V létě proto vyrazím s Brontosauři v Himálajích do Malého Tibetu podpořit výuku v nových školních laboratořích. Budu velmi rád, když se zapojíte také vy: sdílením, či finančním darem na vybavení. Můžete se také stát přímo učiteli “nezbedného Dordžeje” a zachránit tak jeho mámu, aby se “nezbláznila,“ uvedl profesor na svém facebooku zároveň s video příběhem o tibetské vesnici poté, co tam Češi přivezli učebnici fyziky.

Do základní školy v Mulbekhu v oblasti Malého Tibetu na severu Indie vyrážejí čeští dobrovolníci pod záštitou organizace Brontosauři v Himálajích už od roku 2008. Přijíždí místní děti učit vše od angličtiny po tělocvik. Jelikož ale letos škola získá zbrusu nové vědecké laboratoře, rozhodla se organizace zaměřit celé prázdninové dobrovolnictví i další doprovodné aktivity na podporu vědy v oblasti.

„Projekt Věda do Tibetu je snaha podpořit začátek výuky vědy v místní škole. Škola získá novou výbavu a potřebuje trochu nastartovat. Naším letošním cílem je proto poslat do Malého Tibetu české nadšence pro vědu, kteří předají místním dětem i učitelům své znalosti,“ přiblížil ve zkratce hlavní myšlenku projektu předseda Brontosaurů v Himálajích Jiří Sázel.