Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezidenta Zemana čeká návštěva nemocnice, absolvuje vyšetření sluchu

Prezident Miloš Zeman oznámil, že ve čtvrtek musí navštívit nemocnici kvůli vyšetření sluchu. V pořadu Xaver a host na vlnách Českého rozhlasu uvedl, že jde o závěrečné zdravotní vyšetření. Zeman ve vysílání promluvil také o cukrovce.

„Zítra mě čeká závěrečné vyšetření v nemocnici, protože se zdá, že jsem zdravotně v pořádku, ale ještě se mně musí podívat na to, že špatně slyším. Špatné vyšetření by znamenalo, že budete mít hluchého prezidenta,“ řekl Zeman.

Naopak problém s cukrovkou podle Zemanových slov není v tuto aktuální. „V době, kdy jsem měl cukrovku, jsem začal jíst sladká jídla a samozřejmě pár hlupáku se mně posmívalo, že léčím cukrovku požíváním sladkých jídel,“ rýpnul si do kritiků Zeman. Poslední výsledek měření prý nicméně ukázalo, že cukrovka je pryč. „Poslední měření cukru je 5,3. Jestli víte, co to je? Hranice mezi cukrovkou a necukrovkou je 6 bodů. Cokoliv je pod ní, znamená, že nemáte cukrovku,“ oznámil prezident hrdě.

Prezident naposledy navštívil nemocnici loni na podzim. Lékaři ve Vojenské nemocnici Střešovice mu provedli kompletní vyšetření. Pod jejich dohledem strávil Zeman čtyři dny při takzvaném rekondičním pobytu. K tomu ho podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka přemluvila jeho dcera Kateřina.