Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zemanův oběd s vládou byl znovu odložen, ministři jsou na prázdninách nebo nemocní

Společný oběd prezidenta Miloše Zemana se členy vlády se znovu odkládá. Původně měl prezident přijmout kabinet Andreje Babiše na začátku února, protože se ale 3. února Česko loučilo se zesnulým předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou, byl termín přesunut na 17. února. Nyní se Pražský hrad s Úřadem vlády dohodl na dalším posunu.

„Termín je přesunut o týden z důvodu prázdninových pobytů a nemocí členů vlády,“ informoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček. S ministry se prezident setká po více než roce. Předloni Zeman menšinový kabinet hostil 10. prosince na adventní večeři.

S některými členy vlády se prezident nicméně setká při jiných příležitostech. Ve čtvrtek 27. února má v plánu oběd s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Na začátku roku se oba politici dohodli na tom, že se budou setkávat každý měsíc. Podobnou dohodu má Miloš Zeman i s premiérem Andrejem Babišem.

V sobotu 29. února se pak v Lánech sejde prezidentův poradní tým. Podle Ovčáčka se porady tentokrát zúčastní také ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček. „Tématem budou mimo jiné voda, kůrovcová kalamita a průnik těchto témat v práci zmíněných resortů,“ uvedl mluvčí.