Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident získal povolení na stavbu domu v Lánech, začít chce ještě letos

Prezident Miloš Zeman získal stavební povolení na stavbu svého domu v Lánech na Kladensku. Tisícimetrový pozemek nedaleko lánského zámku zakoupil Zeman loni v březnu za 2,5 milionu korun od místního podnikatele. Se stavbou bungalovu chce začít ještě letos.

„Na vilu nemám, ale mám celoživotní úspory,” uvedl loni po koupi pozemku s tím, že ve skromném bungalovu hodlá mít houpací křeslo a jednu místnost s knihami. „Budu si číst zajímavé knihy a nebudu muset odpovídat na pitomé otázky novinářů,” nastínil prezident svou představu důchodového odpočinku.

Pozemek se nachází ve svahu pod hlavní silnicí v západní části obce. Jelikož tráví prezident na zámku v Lánech část svého pracovního času, získal k místu vřelý vztah a stejně tak k okolní přírodě. V září 2018 sice prezident řekl, že zvažuje koupi pozemku ve městě Mnichovice jihovýchodně od Prahy, nakonec se ale naskytla příležitost v Lánech.

Miloš Zeman má zatím oficiální trvalé bydliště v panelovém domě na pražských Stodůlkách. Vlastní také část nemovitosti v Novém Veselí, kam jezdí na dovolenou. V této bývalé tvrzi bydlel v době před první přímou prezidentskou volbou, kdy odešel na Vysočinu na politický důchod.