Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Příští týden proběhne na Hradě historicky první Česko-americké obchodní fórum

Příští čtvrtek se v Jízdárně Pražského hradu uskuteční první ročník Česko-amerického obchodního fóra, který by se podle slov amerického velvyslance Stephena Kinga mohlo stát pravidelnou akcí. King věří tomu, že fórum významně přispěje i k růstu českého vývozu do Spojených států. Na fórum by mělo dorazit kolem 300 účastníků.

Na setkání vystoupí kromě dalších prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš (ANO) nebo předseda Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. Spojené státy bude zastupovat velvyslanec Stephen King. Původně se plánovala účast ministra obchodu Wilbura Rosse, ten ale musel účast odřeknout kvůli naléhavému jednání v americkém Kongresu.

„Jsem osobně velmi nadšený z toho, že pořádáme to, co bych nazval první výroční americko-českou obchodní konferencí,“ řekl King. Prohlásil, že posilování česko-amerického obchodu považuje za svou osobní prioritu v roli velvyslance a že obchod je jedním ze základů kvalitních mezinárodních vztahů. V Česku podle něj je potenciál pro to, aby obchodní vazby s USA rostly.

Obchodní fórum bude součástí Americko-českého podnikatelského týdne konaného 10. až 13. března. Během celého týdne se uskuteční semináře o možnosti podnikání v USA nebo prezentace jednotlivých amerických států. King ve středu pořádá recepci pro podnikatele, na kterou byli pozváni i Babiš a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO).