Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Hašek na Hrad? Legendární brankář vážně uvažuje o kandidatuře na prezidenta

V příštích prezidentských volbách se možná bude skutečně skandovat slavné naganské heslo z roku 1998 „Hašek na Hrad“. Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek totiž v rozhovoru pro páteční vydání deníku Sport oznámil, že uvažuje o kandidatuře na post prezidenta republiky. Ač zatím vyšly jen ukázky rozhovoru, Haškovi se prý od té doby telefon nezastaví.

„Je to něco, o čem uvažuji, něco, co mě zajímá. Něco, co cítím, že bych chtěl,“ přiznal Dominátor již dříve v rozhovoru pro TV Nova. Dlouholetá hvězda NHL dokonce zná recept, jak na voliče. „Člověk musí voliče přesvědčit. Svými názory, svým charisma,“ vypočítává.

Před několik měsíci se Hašek pro časopis Týden také vyhranil proti současné hlavě státu. „Prezident Zeman je člověk, který šikanuje část společnosti. Šikanuje určité profese, což je vidět třeba na tom, jak se vyjadřuje o novinářích, nabádá k jejich likvidaci,“ řekl. On proti tomu nabízí, že bude „ovlivňovat smýšlení“ a „vést společnost“. „Mohl bych z titulu prezidentské funkce ovlivnit smýšlení velké části lidí a vést společnost tím správným směrem,“ plánoval v rozhovoru.

„Úspěchy v hokeji mi pomáhají v tom, abych cítil, že něco podobného můžu dokázat i jako prezident,“ věří si. V hokeji prý vždy dokázal své týmy strhnout a něco podobného chce provádět z Hradu i s Českou republikou. A svou misi hodlá pojmout velmi odhodlaně: „To neznamená, že jsem byl s každým kamarád a že nebyly konflikty, ale dokázali jsme udělat dobré mužstvo. Když jsem ho dokázal povýšit, věřím, že to samé bych udělal s naší zemí,“ plánoval.

Budoucí prezidentský kandidát už také začal pracovat na své popularitě. Na začátku dubna si navlékl roušku v národních barvách a v rámci akce „podpora první linie“ daroval pražským policistům 200 plechovek energetického nápoje Smarty, který (zatím nepříliš úspěšně) vyrábí.