Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

První dáma Ivana Zemanová v soukromí lánského zámku oslavila 55. narozeniny

Manželka prezidenta republiky Ivana Zemanová ve středu oslavila své 55. narozeniny. V období pandemie koronaviru nepřicházela velká rodinná oslava v úvahu, první dáma se tak musela spokojit jen s gratulací od manžela na zámku v Lánech. Ivana Zemanová jinak z preventivních důvodů tráví nouzový stav s dcerou Kateřinou i svou maminkou v Lumbeho vile, zatímco prezident pobývá v Lánech. 

„Nejkrásnějším dárkem bylo právě osobní setkání po době odloučení způsobené pandemií koronaviru. Osobní věcný dárek byl předán, ale nebudu prozrazovat, třeba to časem učiní pan prezident,“ informoval o symbolické oslavě narozenin tiskový mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček.

„Já pořád v Lánech pracuji a je mi tady dobře. Díky bohu koronavirus nemáme, moje rodina také ne, takže si během karantény telefonujeme. Četla jste Marquéze? Láska za časů cholery. Tak teď máme Lásku za časů koronaviru. Je to něco trochu podobného. Zatím dodržuji pravidla karantény, nicméně už se těším, až to skončí, a pak to se zpožděním oslavíme,“ uvedl dříve prezident.

Na Pražský hrad prezident nicméně zavítá už během příštího týdne. „Postupně se situace uvolňuje. Již příští týden v úterý pan prezident zavítá na Hrad, bude přítomen mše svaté v katedrále. Účast plánuje i jeho choť a dcera,“ uvedl mluvčí Ovčáček.