Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Jiří Drahoš: Ovčáček je naprostý ubožák, sdílí ptákoviny a veřejně kydá hnůj na lidi

Jaroslav Kubera, nedávno zesnulý předseda Senátu, byl podle manželky a dcery v posledních dnech před smrtí pod silným tlakem čínské ambasády a Pražského hradu. Důvodem byla plánovaná cesta na Tchaj-wan. Hrad to ale odmítl, mluvčí Jiří Ovčáček se tématu navíc opakovaně věnoval i na sociálních sítích.

Ovčáček například sdílel text, ve kterém se uvádí, že „ti samí senátoři, kteří kritizovali Hrad, na něj tlačili, aby jel na Tchaj-wan“. Důvodem, proč Kubera chtěl cestu podniknout, byla podle článku údajná snaha získat podporu senátorů, kterou potřeboval k obhájení funkce šéfa horní komory. Konkrétně jsou tu zmíněni senátoři Jiří Drahoš, Marek Hilšer, Pavel Fischer, Jiří Růžička a Miloš Vystrčil, který Kuberu nakonec ve funkci nahradil.

Proti takovým slovům se ale důrazně ohradil senátor Jiří Drahoš. „Jiří Ovčáček je naprostý ubožák. Jinak už opravdu nelze reagovat. To, že sdílí kdejakou konspirativní ptákovinu či veřejně kydá hnůj na lidi, kterým nesahá ani po kotníky, jsme si bohužel byli donuceni zvyknout. Hájit ale, že jsme Jaroslava Kuberu prakticky dohnali k smrti já a mí senátní kolegové, je naprostý hyenismus a výsměch nejen rodině pana Kubery, ale všem slušným lidem,“ rozšílil se Drahoš.

Slova hradního mluvčího dopálila také starostu Jaroměře Josefa Horáčka. „Po přečtení té nestoudnosti, co opět vyplodil tfuj Ovčáček, musím porušit své předsevzetí, že ho nikdy nebudu komentovat. Tenhle pytel výkalů opravdu nemá dno. Doufám, že se brzy dočkáme doby, kdy bude publikovat jen v bolševických pamfletech pro pár chorých mozků,“ vzkázal hradnímu mluvčímu komunální politik. Ovčáček si ale jeho slova nenechal jen tak líbit. „‪Starosta Jaroměře. Slovník IV. cenové, a ještě k tomu lže. Made in STAN,“ reagoval.