Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezidentský pár zahájil stavbu bungalovu v Lánech, hotový by mohl být už letos

Prezident Miloš Zeman s první dámou Ivanou zahájili na své parcele v Lánech stavbu bungalovu, kam se chce český prezident přestěhovat, až skončí jeho funkční období. Zeman už v únoru avizoval, že získal stavební povolení a rád by stavbu dokončil ještě letos. Tento týden na pozemek už najely stavební stroje a panuje zde čilý pracovní ruch, jehož výsledkem má být menší bungalov se zahrádkou.

„V tuto chvíli se postupně připravuje výstavba základů, postupně bude vznikat základová deska. Teprve poté přijde na pořad dne samotná výstavba onoho bungalovu, který se stane trvalým sídlem pana prezidenta po odchodu z Pražského hradu,“ popsal Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Pozemek je obklopen přírodou, kromě samotného se počítá i s prostornou zahradou. Na samotnou výstavbu prý Zeman dohlížet nebude, a i konečnou podobu budoucího hnízdečka svěřil svojí první dámě Ivaně Zemanové. „Bude tam zahrádka. Co na ní přesně bude, to už je záležitost, až bude dostavěn dům. Rozhodně to bude v rukou paní Zemanové. Ale není také vůbec žádným tajemstvím, že pan prezident je milovníkem květin, takže uvidíme,” prozradil mluvčí.

„Pokud jde o dispozice budoucího bungalovu, to je věc, kterou pan prezident s velkou důvěrou a velmi rád svěřil své paní,“ řekl Ovčáček s tím, že jediným Zemanovým výslovným přáním je, aby v domě byla velká knihovna. Na co se do důchodu těší nejvíce, je čtení, tedy oblíbený koníček, na který v úřadu nemá čas. V bungalovu by měl být dostatek místa nejen pro prezidentský pár, ale i pro dceru Kateřinu a psa.