Prezidenti ve světě

Aktuality o dění v zahraničí 

Prezidentka Čaputová vyrazila mezi občany, děkovala jim za boj s koronavirem

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová o víkendu vyrazila mezi své občany, kterým chtěla vyjádřit vděčnost za zvládnutí epidemie koronaviru. Byla poděkovat všem, díky nimž byla krize na Slovensku podle jejích slov snesitelná.

„Dnes jsem se setkala s mnoha tvářemi, mnoha úsměvy zpoza roušek. V Trnavě, Banke, Slepčanech, Žiaru nad Hronom. Z různých koutů Slovenska,“ hrdě oznámila Čaputová s tím, že šlo o lidi pomoci a odvahy. „Lidi, kteří pracovali v době, kdy jsme měli největší strach. Vojáci, policisté, hasiči, lékaři, sestřičky, ošetřovatelé, prodavači, záchranáři, dobrovolníci, učitelé, terénní sociální pracovníci.

„Byla jsem jim poděkovat, neboť díky nim a jejich profesím byla krize pro nás snesitelná. Děkuji vám!“ sdělila. „I když je vaše práce často společensky i finančně nedoceněná, krizový čas ukázal, jak jste pro nás nenahraditelní,“ dodala s úsměvem prezidentka.

Poděkovala všem lidem, kteří se na Slovensku rozhodli pomáhat – ať již šitím roušek, tak například i výrobou a vývojem ochranných pomůcek či tím, že pomáhali svému okolí, seniorům, a lidem v nouzi. „Bez nasazený běžných lidí bychom to nezvládli. Děkuji i vám za nás všechny. Je to síla spolupráce, na kterou na Slovensku nikdy nesmíme zapomenout. Symbolem srdce můžete dát najevo, že jsme srdcem spolu,” napsala na sociální síti.