Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Dominik Hašek odkládá kandidaturu na prezidenta, kandidovat bude nejdříve v roce 2028

Prezident Miloš Zeman má před sebou ještě několik let v úřadu prezidenta – pokud ho nezradí zdraví, vyprší jeho mandát v březnu roku 2023. Už teď se však spekuluje o tom, kdo by ho v úřadu mohl nahradit. Případnou kandidaturu na prezidenta už zhruba před rokem oznámil bývalý hokejový brankář Dominik Hašek.

Slavný brankář sice v posledních měsících dával najevo, že by to mohl zkusit, ale nakonec ve vyjádření pro Rádio Impuls oznámil, že jeho čas přijde později. „Říkám, že mě to zajímá a že o tom přemýšlím. Nyní to ale neplánuji. Do prezidentských voleb se případně zapojím za sedm let,“ prohlásil.

Že Hašek politické ambice má, ukázal už dříve. Loni vystoupil třeba na demonstracích organizovaných spolkem Milion chvilek pro demokracii a zaměřených proti premiérovi Andreji Babišovi a jeho vládě. „Rád dělám věci, které jsou zodpovědné. Nepochybuji o tom, že funkce prezidenta je velmi zodpovědná, takže pokud bych to měl brát z této strany, tak bych byl výborný,“ přiblížil. „Prezident ale musí mít i celou řadu dalších kvalit, tak uvidíme,“ řekl před časem.

Dominik Hašek během své hokejové kariéry získal řadu titulů a cen. Je olympijským vítězem, dvojnásobným vítězem Stanley Cupu i dvojnásobným mistrem ČSSR. Po skončení hokejové kariéry se zaměřil na podnikání, příliš se mu ale nedařilo. Jeho sportovní značka Dominator se za deset let existence nedostala do plusu. Nyní zkouší štěstí s energetickými nápoji Smarty, firma ale také zatím negeneruje závratné zisky.