Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident zahájí příští týden dovolenou, stráví ji v Lánech a na Vysočině

Prezident Miloš Zeman příští týden zahájí letní dovolenou. Jako obvykle ji plánuje strávit v naší vlasti. Většinu volna by měl pobývat na zámku v Lánech, na několik dnů plánuje odjet na Vysočinu. Dovolenou má prezident naplánovanou zhruba do konce července, poté ho čekají další pracovní akce, informoval tiskový mluvčí Jiří Ovčáček.

Do Nového Veselí na Vysočině, kde spoluvlastní historickou tvrz, Zeman jezdí každoročně. V posledních letech ale začal více volna trávit na zámku v Lánech, který slouží jako venkovské prezidentské sídlo. V obci Lány si také staví dům, do kterého by se chtěl nastěhovat po skončení prezidentského mandátu. Na zámku pobýval i během své poslední dovolené, kterou si vybral v druhé polovině prosince.

Prezident své letní dovolené většinou spojoval s návštěvou Kraje Vysočina, letos se tak nestane. Návštěvy krajů Zeman omezil po svém znovuzvolení prezidentem v roce 2018.

K cestám do krajů se ale prezident chce po prázdninách vrátit. Pokud to epidemiologická situace dovolí, hodlá navštívit v září Jihočeský a Jihomoravský kraj. „Pan prezident chce navázat na úspěšné návštěvy regionů spojené se setkáním s občany,“ uvedl mluvčí Ovčáček. Dodal, že Hrad tentokrát vybíral cíle obnovených krajských cest podle nového klíče. „Protože si převelice vážíme vlídného přijetí v těchto krajích,“ vysvětlil.