Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Hradní kancléř Mynář odmítá vrátit šestimilionovou dotaci na penzion v Osvětimanech

Vedoucí kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář odmítá vrátit téměř šestimilionovou dotaci, kterou jeho firma Clever Management dostala z evropských fondů. Peníze byly použity na rekonstrukci tříhvězdičkového penzionu v Osvětimanech. Dotaci firma obdržela už v roce 2011, dotační úřad ROP Střední Morava však dodatečně zjistil, že při žádání o peníze porušila pravidla.

Následně proto dotační úřad Mynářovu společnost letos v polovině března vyzval, aby celou dotaci vrátila. Ta to však neudělala. Poté, co firma ve stanovené lhůtě peníze nevrátila, zahájil dotační úřad s Clever Managementem takzvané daňové řízení. Vratislav Mynář neočekává, že by rozhodnutí po něm bylo jiné než to původní. Tedy, že bude jeho firma vyzvána, aby dotaci vrátila.

„Já s tím nesouhlasím. Budu do poslední kapky krve bojovat, protože jsem si na sto procent jistý, že pravda je na naší straně,“ uvedl Vratislav Mynář. Kvůli vracení dotace je podle svých slov připraven se klidně i soudit.

Případ dotace vyšetřuje také policie, která už kancléře vyslýchala. Vyšetřování zatím skončeno nebylo a ani nebyl nikdo obviněn. Dotační úřad však dospěl k závěru, že dotace byla přiznána Clever Managementu neoprávněně. Zásadní otázku tak je zda Mynář a jeho spolupracovníci v žádosti o dotace některé informace zamlčeli.