Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Generál Pavel zahájil turné po republice ke koronaviru. Připravuje si cestu na Hrad?

Bývalý náčelník Generálního štábu, armádní generál ve výslužbě Petr Pavel se vydává na turné po České republice se svým expertním týmem. Chce diskutovat v krajích o koronaviru a opatřeních proti jeho šíření se zdravotníky i zástupci soukromého a veřejného sektoru.

V expertním týmu má generál Pavel například podnikatele a filantropa Martina Hausenblase či bývalého europoslance za KDU-ČSL a dříve i hejtmana Olomouckého kraje Jana Březinu. V týmu je dále jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová nebo bývalý velvyslanec v USA, Rusku, Švédsku a Irsku Petr Kolář.

„Jako země, jako národ jsme si s koronavirovou krizí zatím poradili velmi dobře. Naším cílem není pouze kritizovat a poukazovat na viníky, ale aby naše reakce na krizi příští byla lepší než současná,“ uvedl k iniciativě generál Pavel. „S takto průřezovou iniciativou nepřišel nikdo jiný. Nechci z toho vytloukat žádný kapitál,“ dodal Pavel s tím, že se nejedná o začátek kampaně na příští prezidentské volby.

Koronarize podle Petra Pavla například otevřela otázku kapacit domácího průmyslu a soběstačnosti při výrobě ochranných pomůcek. Ukázala také na přílišný resortismus a váznoucí komunikaci mezi státem a veřejností. „Když budeme mít pro příští krizi k dispozici efektivní a hladce fungující národní krizový mechanismus, mohli bychom méně škrtit ekonomiku,“ míní Pavel.