Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Zeman s manželkou v září vyrazí na třídenní cestu po Jihomoravském kraji

Prezident republiky Miloš Zeman zavítá v prvním zářijovém týdnu na jižní Moravu. Při oficiální třídenní návštěvě jej s jeho manželkou přivítají v brněnském sídle krajského úřadu, na škole v Rajhradě na Brněnsku či v Hodoníně.

Návštěva Zemana v Jihomoravském kraji potrvá od úterý 1. do čtvrtka 3. září. Prezident ji zahájí v doprovodu hejtmana Bohumila Šimka startem školního roku 2020/2021 ve Střední zahradnické škole Rajhrad. „Nebude chybět ani setkání s občany na Hodonínsku,“ informovala v pondělí mluvčí krajského úřadu Monika Brindzáková.

Za doprovodu hejtmana plánuje prezident navštívit i další místa v regionu, konkrétně Rajhrad, Dubňany, Kyjovice či Strachotice. Program prezidenta v Hodoníně zatím není s ohledem na měnící se koronavirovou situaci upřesněn.

Miloš Zeman navštívil oficiálně Hodonín naposledy před dvěma lety, kdy se tady poklonil památce prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Následně odjel v prezidentském salónním kupé se svým tehdejším slovenským protějškem Andrejem Kiskou.