Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Zeman se poprvé od operace ukáže veřejnosti, v neděli vystoupí na TV Prima

Prezident Miloš Zeman se chystá poprvé od nešťastného pádu a následné operace ruky vystoupit na veřejnosti. V neděli dopoledne bude hostem pořadu Partie na TV Prima. Vyjádřit se má mimo jiné k super-deficitnímu státnímu rozpočtu nebo kontroverzní cestě předsedy Senátu na Tchaj-wan.

Tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček k plánovanému vystoupení hlavy státu nesdělil žádné podrobnosti, uvedl pouze, že prezident v neděli vystoupí v televizi.

„Mohu potvrdit, že hostem nedělní Partie Terezie Tománkové bude český prezident Miloš Zeman. Okruhy témat budou široké. Od aktuální politické situace a rozpočtu, přes cestu předsedy Senátu na Tchaj-wan a vztahy s Čínou, až po aktuální situaci kolem nákazy nemocí covid-19 a opatření,“ uvedl mluvčí TV Prima Matěj Štýs.

Naposledy mohla veřejnost prezidenta spatřit minulé úterý, kdy na Pražském hradě přijal předsedu SPD Tomia Okamuru. Ten samý den se pak Zeman zranil v hradní Lumbeho vile, když se po sledování televizních zpráv večer zvedl a následně upadl. Musel podstoupit operaci v Ústřední vojenské nemocnici, kde mu byl do paže implantován titanový hřeb. Nyní už je prezident v domácím léčení a snaží se o rekonvalescenci na zámku v Lánech.