Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Pražský hrad i zámek Lány budou kvůli koronaviru na 14 dní uzavřeny

Areály Pražského hradu a lánského zámku budou od pondělí do 25. října kvůli novým vládním opatřením proti epidemii koronaviru na 14 dní uzavřeny. Vybraní zaměstnanci Kanceláře prezidenta republiky a Správy Pražského hradu radu budou pracovat z domova nebo budou čerpat dovolenou.

„V souladu s vládními nařízeními přijatými kvůli zhoršující se epidemiologické situaci bude areál Pražského hradu a zámku v Lánech uzavřen pro veřejnost od pondělí 12. října 2020 do neděle 25. října 2020. Děkujeme veřejnosti za pochopení,“ uvedl prezidentův tiskový mluvčí Jiří Ovčáček.

Mluvčí zároveň sdělil, že v objektech Kanceláře prezidenta republiky již zvýšená hygienická opatření platila. „Dále jsme při zachování činnosti všech útvarů KPR zpřísnili prevenci v personální oblasti a vybraní zaměstnanci budou pracovat formou home office nebo čerpat dovolenou,“ dodal.

Pražský hrad byl kvůli koronaviru pro veřejnost kompletně uzavřen už na jaře. Návštěvníkům byl zakázán vstup více než dva měsíce od poloviny března do druhé poloviny května. Kvůli uzavření a letnímu výpadku zahraničních turistů přišel Hrad o značnou část příjmů ze vstupného. Podle hradního kancléře Vratislava Mynáře se letošní příjmy ze vstupného propadly až o půl miliardy korun.