Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Přísná opatření jsou na místě, jinak nám hrozí česká cesta, uvedla prezidentka Čaputová

Slovensko se stejně jako Česká republika potýká s rostoucími počty nakažených nemocí covid-19. Vláda premiéra Igor Matoviče proto obdobně jako ta česká proto zpřísňuje opatření proti šíření koronaviru. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová premiéra podporuje a prohlásila opatření za přiměřená. Bez nich by podle ní hrozilo, že se Slovensko vydá českou cestou.

Čaputová v rozhovoru s televizí Markíza připomněla, že na Slovensku stoupá počet nakažených koronavirem, hospitalizovaných i pacientů v těžkém stavu, kteří vyžadují intenzivní péči. Upozornila, že infikovaných přibývá i v řadách zdravotnického personálu.

Česko je přitom podle ní ve vývoji pandemie o tři týdny napřed před Slovenskem. „I proto je důležité, abychom nyní zabrali, abychom nebyli za tři týdny tam, kde je Česká republika nyní,“ uvedla slovenská prezidentka.

Ve čtvrtek začaly na Slovensku platit další restrikce, včetně zákazu pořádání hromadných akcí, uzavření plováren, wellness a fitness center. Ve městech a vesnicích je nyní povinné nosit roušku je zakázáno shromažďování více než 6 osob.

Při polovičním počtu obyvatel ve srovnání s Českem byl tento týden zaznamenán rekordní přírůstek 1887 nakažených za den. Celkový počet nakažených je 20 886, přičemž zatím zemřelo 66 lidí.