Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident vyjádřil podporu policistům, na Hradě přijal policejního prezidenta Švejdara

Prezident Miloš Zeman přijal tento týden na Pražském hradě policejního prezidenta Jana Švejdara. Nechal se informovat o zapojení policistů v nemocnicích či pomoci při trasování nakažených koronavirem. Prostřednictvím policejního prezidenta Zeman vyjádřil podporu všem řadovým policistům za nasazení v době epidemie.

„Pan prezident se zajímal o současné problémy policie související především s koronavirovou pandemií. Tématem rozhovoru byly také možnosti policie v pomoci zdravotnictví jako například trasování kontaktů či zapojení policistů do služeb v nemocnicích. Na řadu přišly i otázky rozpočtu policie na příští rok,” uvedla po setkání mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová.

Příslušníci Policie ČR v současné době pomáhají zejména v nemocnicích, které se potýkají s nedostatkem personálu. Jsou k dispozici zdravotním sestrám hlavně u covidových lůžek. Policisté takto slouží například v Plzeňském nebo Ústeckém kraji. Nasazení budou po dobu nouzového stavu.

„Nemocnice kraje se potýkají s nedostatkem kvalifikovaného personálu. Zrodil se nápad, že vlastně pořádkoví policisté mají odpovídající kvalifikaci a proto jsme se domluvili, že policie k tomuto účelu vyčlení šest až osm policistů. Na spolupráci jsme se domluvili velmi rychle, během čtyř dnů. Připravila se smlouva a v tuto chvíli už pracují ve Stodské nemocnici,“ uvedla zástupkyně hejtmana Plzeňského kraje Marcela Krejsová.