Prezidenti ve světě

Aktuality o dění v zahraničí 

Melania Trumpová představila vánoční výzdobu Bílého domu

První dáma USA Melania Trumpová se na sociálních sítích pochlubila vánoční výzdobou Bílého domu. Letošní výzdoba se nese opět v duchu patriotismu a vzdává hold „krásné Americe“ („Beautiful America“). Manželka prezidenta Donalda Trumpa na výzdobě pracovala se svým týmem několik měsíců.

Vánoční dekorace byla jedním z Melaniiných posledních úkolů v roli první dámy. Letos zvolila téma »Překrásná Amerika«. Chce jím vzdát hold své zemi i jejím občanům. „Všechny Američany pojí úcta k tradicím, hodnotám a historii, a to mě inspirovalo,“ prohlásila Melania.

Jeden vánoční strom tak nese ozdobičky od školáků napříč USA, jiný stužky se jmény padlých vojáků, na dalším jsou jako ozdoby modely amerických auťáků nebo znaky významných institucí. Melania nezapomněla ani na ty, kteří během pandemie drželi zemi v chodu. Do jednoho ze salonků proto přidala dekorace ve tvaru pošty, lékařských plášťů a popelářských vozů.

„Během tohoto zvláštního období jsem moc ráda, že s vámi mohu vzdát hold majestátu našeho velkého národa a společně můžeme oslavit zemi, na kterou jsme všichni hrdí a kterou nazýváme svým domovem,” sdělila na svém twitterovém účtu první dáma Ameriky.