Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident přijal ministra Hamáčka, shodli se, že řešením koronakrize bude až očkování

Prezident Miloš Zeman přijal na Pražském hradě k pravidelné schůzce vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Kromě chystaného daňového balíčku hovořili především o koronavirové epidemii a možných cestách, jak ji zvládnout. Shodli se, že řešením epidemie bude nejspíše až očkování.

„Prezident vyjádřil jisté znepokojení, že pokles epidemie se do jisté míry zastavil,“ uvedl po schůzce Hamáček. Se Zeman diskutovali také o výhledu do budoucna. „Hodně času jsme věnovali vakcinaci. Jak prezident, tak vláda zastávají názor, že tím řešením, které by mělo podstatným způsobem vyřešit situaci, je nasazení vakcíny a proočkování obyvatel,“ řekl.

Zeman se podle Hamáčka zajímal o to, zda kabinet má připravenou kampaň, ve které bude očkování propagovat. Vakcinace podle něj bude mimořádně náročný projekt, který bude vyžadovat několik desítek tisíc očkování denně. „Bude to muset doprovázet adekvátní osvětová kampaň a budeme muset bojovat s dezinformacemi,“ konstatoval Hamáček.

Hamáček také uvedl, že prezident jednoznačně podpořil boj vlády s koronavirovou epidemií. „Já na všech jednáních v době covidové, kde jsem byl s panem prezidentem, cítil velkou podporu pro boj vlády a ta opatření. I dnes tu podporu vyjádřil a já mu za to děkuji,“ vzkázal vicepremiér.