Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Václav Klaus ignoruje vládní nařízení. Dnes poseděl více než hodinu v zavřené restauraci

Bývalý prezident Václav Klaus v úterý navštívil uzavřenou restauraci v Praze. Podle očitého svědka šel Klaus bez roušky v restauraci na Praze 6 hned do spodních prostor podniku. Vchod následně hlídali Klausovi osobní strážci. V podniku Klaus strávil asi hodinu a čtvrt. Podle personálu exprezident vyzvedával jídlo a potřeboval si při tom zajít na toaletu.

„Pan Klaus je náš věrný zákazník a měl tu objednané jídlo s sebou do krabičky. Stavoval se u nás jen na toaletu,“ vysvětlil novinářům vedoucí restaurace. Podle svědků si však bývalý prezident při opouštění podniku žádné jídlo neodnášel.

Václav Klaus situaci ochotně vysvětlil s tím, že jeho chování prý nemá špatný vliv na veřejnost. „Já nejsem ten, kdo káže vodu a pije víno, jako někteří politikové, kteří svou návštěvou restaurace porušili svá vlastní pravidla. Já tato pravidla od počátku kritizuji,“ uvedl Klaus. Dodal, že „je na každém člověku, ať si z mého chování vezme, co uzná za vhodné.“

Exprezident je trvalým kritikem vládních opatření a vůbec celkového přístupu vedení země k pandemii. Minulou neděli proto podpořil demonstranty proti vládním opatřením, kteří se sešli na Staroměstském náměstí. Na akci vystoupil s projevem, v němž veřejně zkritizoval přístup vlády. Uvedl, že jsou vládní opatření nefunkční a k očkování dodal, že žádná zázračná vakcína neexistuje.

„S existujícími a stále prodlužovanými příkazy a zákazy se nesmíme smiřovat. Ve svobodné zemi má mít člověk právo jít, kam chce. Je-li mu to odpíráno, má se snažit posouvat hranice možného – ne jen pro sebe, ale pro všechny,“ shrnul Václav Klaus.