Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident je po očkování v pořádku, preventivní prohlídka pokračuje podle plánu

Prezident Miloš Zeman nemá po středečním očkování proti koronaviru žádné obtíže, sdělil dnes veřejnosti jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Následná preventivní prohlídka, kvůli níž prezident zůstane v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) až do pátku, podle něj pokračuje podle plánu.

„Bez obtíží. Vše probíhá dle plánu,“ odpověděl Ovčáček na otázku, jaký byl stav prezidenta v hodinách po očkování. Zeman byl očkován ve středu odpoledne vakcínou firmy Pfizer a BioNTech, čeká ho proto ještě druhý dávka. Ta by se měla podávat nejméně po 21 dnech. Prezident si chtěl původně počkat na jednodávkovou vakcínu, nakonec se ale rozhodl pro očkování již nyní.

Zeman zůstal v nemocnici přes noc kvůli plánované komplexní preventivní zdravotní prohlídce. Již dříve řekl, že absolvuje například počítačovou tomografii a magnetickou rezonanci.

Hlava státu očkování dlouhodobě podporuje, na rozdíl například od svého předchůdce Václava Klause, který se prý očkovat nenechá. Zeman považuje očkování za jedinou cestu, jak koronavirus porazit. Z předních českých politiků se již nechali očkovat premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).