Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

První slečna Kateřina Zemanová podarovala zdravotníky ovocem, kávou i dezinfekcí

Dcera prezidenta republiky Kateřina Zemanová dnes předala dary zdravotníkům z pražské Nemocnice na Bulovce. Učinila tak v zastoupení Nadačního fondu prezidenta Miloše Zemana. Zdravotnickému personálu darovala například ovoce, kávu, dezinfekční prostředky či kosmetiku pro péči o ruce.

První slečna předala dary v rámci prvního ročníku projektu „Anděl mezi zdravotníky“. Projekt je určený pro lékaře, zdravotní sestry, pečovatele, lékárníky a záchranáře. Dnešní dárky byly za třetí místo lékařky Kristýny Herrmannové z infekční kliniky Nemocnice na Bulovce.

„V návaznosti na tuto akci jsme od Kateřiny Zemanové, jako zástupkyně Nadačního fondu prezidenta Miloše Zemana, převzali dary, které jsou součástí ceny ve zmíněném projektu,“ uvedl mluvčí nemocnice Filip Řepa. Nemocnice také dostala darem 4000 kusů ústenek od partnera projektu, společnosti Promedica.

Nadační fond Miloše Zemana, ze kterého byly dary poskytnuty, založil Zeman v roce 2013. Původně měl sloužit ke snížení státního dluhu. O dva roky později změnil fond svůj účel a začal podporovat nestátní zařízení poskytující dětem namísto ústavní výchovy přechodnou rodinnou péči. Letos v dubnu rozšířil v reakci na situaci s koronavirem svou působnost.