Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Pandemie skončí, až lehce dementní skupina proti očkování změní názor, řekl Zeman

Prezident Miloš Zeman v nedělním rozhovoru na televizní stanici CNN Prima NEWS vyjádřil naději, že by se Česko mohl dočkat konce epidemie. Podle Zemana je klíčovou cestou z krize vakcinace. Odhaduje, že nejpozději v září tohoto roku by mohla být proočkována většina populace. Nutným předpokladem však podle něj je, aby „lehce dementní“ skupina proti očkovaní změnila názor.

„Jako jsem kdysi vyzval k nošení roušek, tak jsem pak vyzval k očkování,“ řekl český prezident. Odhaduje, že nejpozději v září tohoto roku by mohla být proočkována velká většina tuzemské populace. V podstatě všichni ti, kdo očkování chtějí. „Věřím, že ta lehce dementní skupina, která to nechce, změní svůj názor. Nu, a v tomto okamžiku pandemie skončí,“ dodal Zeman.

V této souvislosti si prezident nepřímo rýpl do zpěvačky Ilony Csákové, podle které je vakcinace ve skutečnosti plánem Billa Gatese a Světové zdravotnické organizace na ovládnutí lidstva. „Jedna zpěvačka dokonce říká, že Bill Gates nás chce očipovat, a proto očkování odmítá. Uznejte, že toto je dost dementní názor,“ řekl Zeman.

Obavy některých lidí z vakcíny podle prezidenta nejsou na místě. V současnosti používané očkovací látky byly schváleny Evropskou lékovou agenturou, což je podle Zemana dostatečná záruka jejich nezávadnosti. Dodal, že všechny předchozí případy očkování skončily úspěšně a vyjmenoval nemoci, které se podařilo díky vakcínám zvládnout. Na to konto prezident vyzval k důvěře odborníkům.