Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

První slečna Kateřina Zemanová rozdávala zdravotníkům roušky, krémy, ovoce a vitamíny

Dcera prezidenta republiky, slečna Kateřina Zemanová během dvoudenní cesty po Královehradeckém a Olomouckém kraji a hlavním městě podpořila pracovníky zdravotnických a sociálních zařízení. Na zastávkách ve vybraných zařízeních rozdávala jménem Nadačního fondu Miloše Zemana roušky, desinfekci, krémy na ruce, vitamíny a ovoce.

První zastávkou byla Fakultní nemocnice Bulovka, kde Kateřina Zemanová spolu s MUDr. Kristýnou Herrmannovou, 3. vítězkou projektu Anděl mezi zdravotníky, předala nemocnici 2 000 roušek, desinfekční prostředky, vitamíny, krémy na ruce a ovoce. „Je pro nás čest, že přijela Kateřina Zemanová a je to vědomí toho, že na nás někdo myslí, a že se práce zdravotníků nebere samosebou. Nyní je práce extrémně těžká, zdravotníci si zaslouží velkou péči a úctu.“ uvedla primářka MUDr. Hana Roháčová, Ph.D.

Další zastávka vedla do filmy Medilab v Českém Meziříčí, kde si Kateřina Zemanová prohlédla linku na výrobu ústenek. První slečna dále navštívila například Domov pro seniory Marie v Náchodě, Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové nebo Alzheimercentrum v Pardubicích.

„Nechci vyzdvihovat jedno zařízení nad druhé, protože jenom to, že jsme na dva dny dovedli s Davidem Novotným spojit síly a podařilo se navštívit některé nemocnice, centra a školu jsem hodně ráda. Bylo vidět, že lidé svoji práci dělají srdcem a jsem ráda, že jsem jim mohla poděkovat, popřát hodně sil a přivézt roušky a desinfekci Medilab, vitamíny Nutricius, krémy Ryor a ovoce,“ uvedla Kateřina Zemanová.