Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Klaus: Musí vzniknout strana, která se postaví Pirátům. Mohu jít do čela

Bývalý prezident Václav Klaus v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News hodnotil nedávný volební průzkum, podle kterého by příští volby vyhráli Piráti. Podle něj je před říjnovými volbami potřeba, aby vzniklo hnutí proti Pirátům, kteří mají v koalici s hnutím STAN největší šanci na vítězství. Klaus prohlásil, že pokud by se nenašel nikdo jiný, sám by se postavil do čela uskupení, které proti nim půjde.

„Je potřeba, aby vstoupil do hry nový politický subjekt. Vím, že je to strašně těžké utvořit,“ uvedl Klaus v Partii a sám nevyloučil, že by mohl být součástí takového uskupení. „Doufám, že nenechají stařičkého exprezidenta, aby se musel plést do parlamentní politiky. Ale kdyby nebylo zbytí, tak bych nezradil obrovský počet lidí, kteří mi píší a telefonují a myslí si, že je v tom nemohu nechat. Bylo by zradou, kdybych teď řekl, že v žádném případě ne,“ řekl někdejší prezident.

Klaus také neodmítl účast v prezidentských volbách, ty jsou ale podle něj až příliš daleko. Konat se budou za necelé dva roky. Klaus chce nyní dle svých slov řešit parlamentní politiku. Pokud by prý nějaká nová strana nezasáhla do hry, situace by se v Česku ani po podzimních volbách vůbec nezměnila.

Exprezident v Partii mluvil také o zkušenostech s covidem. Nemoc u něj měla lehký průběh, měl údajně jen několik hodin zvýšenou teplotu. Klaus několikrát veřejně vystoupil proti vládním opatřením, za nenošení roušky dostal dokonce pokutu.