Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident přijal na Hradě starostu Chrásti, hovořili o dobrovolných hasičích

Prezident Miloš Zeman v úterý přijal na Pražském hradě chrásteckého starostu Vojtěcha Krňanského, jednoho z nejmladších starostů v republice. Krňanský informoval prezidenta o aktuálním dění na Chrudimsku, hovořili spolu například o dopravní situaci spojené s výstavbou D35, nakládání s odpady v rámci Chrudimska a zejména o fungování jednotek sborů dobrovolných hasičů.

Starosta Krňanský prezidentovi představil svou vizi o financování činnosti a především pak otázku refundace mezd zaměstnavatelům, kterým by mohl být kompenzován nejen náklad na mzdu zaměstnance, ale zároveň i ztráta způsobená absencí zaměstnance v době výjezdu člena JSDH, kompenzací například formou daňové úlevy.

„Pan prezident starosty úplně běžně nepřijímá na Hradě. Vyhovění mé žádosti o přijetí chápu jako ocenění mého působení v komunální politice,“ uvedl Vojtěch Krňanský s tím, že šlo o velmi příjemné, profesionální a přátelské jednání. „Jsem rád, že pan prezident pozorně vyslechl mé připomínky a nápady,“ dodal starosta Chrasti.

Jak informoval tiskový odbor Pražského hradu, prezident Zeman na závěr jednání kladně ohodnotil „práci a přínos pana starosty v komunální politice a zejména pak jeho příkladný přístup a pomoc nejen seniorům v době pandemie koronaviru.“