Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Senátorka Miroslava Němcová: Zeman je zrádcem naší země a měl by abdikovat

Senátorka Miroslava Němcová (ODS) ve svém vystoupení v horní komoře parlamentu k teroristickému útoku Ruska ve Vrběticích popsala dlouhodobé vazby některých našich vrcholných politiků na Ruskou federaci a jejich tendence prosazovat ruské zájmy v České republice. Premiér Babiš podle ní lže a Zeman je vlastizrádce, který by měl abdikovat.

„Hlava státu, která vysílá své vojáky na suverénní území jiného státu, páchá státem organizovaný nepřátelský akt. Jsou-li cílem sklady munice a zbraní, na místě mrtví čeští občané a napáchané nedozírné škody, je to státem organizovaný terorismus,“ tvrdí Němcová s tím, že Andrej Babiš prý zkrátka lže.

„Kdyby to byl pouze útok na zboží, těžko by sáhl k tak razantní odpovědi, jako je vyhoštění osmnácti ruských agentů a diplomatů! V sobotu o útoku na zboží nemluvil. V pondělí už má noty odjinud a zájmy ČR nehájí,“ domnívá se senátorka.

Ve svém příspěvku na Twitteru pak Němcová zamýšlí nad tím, jakým způsobem by měla hlava státu reagovat v případě, kdy rozvědka cizí země vykoná na jejím území akt, jenž ohrožuje bezpečnost obyvatel. „Jestliže prezident v této situaci mlčí, znamená to, že nemá co říct. Jestliže prezident nemá v této situaci co říct, má abdikovat.

Ve veřejném prohlášení o tom, že prezident Zeman je zrádce naší země, Němcová uvedla několik momentů, ze kterých vychází. Zemanovy činy a spojenectví s Andrejem Babišem podle ní řízeně vedou k rozvratu české společnosti, dále prý  prezident nikdy neprojevil snahu být autoritou, která spojuje, nikdy nevynechal příležitost být papalášem, který ničí a rozbíjí. Jeho zájmem je podle senátorky Němcové návrat k východním pořádkům.

„Opakuji. Jsem přesvědčena, že prezident České republiky Miloš Zeman, předseda české vlády Andrej Babiš, místopředseda české vlády Jan Hamáček, ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček dlouhodobě pracovali ve prospěch ruských zájmů. To, že dnes najednou změnili svůj postoj, je pouze vynuceným tlakem. Ale jsou to oni, kteří pomáhali utváření ruských vlivových sítí na našem území a přispěli k tak k ohrožení bezpečnosti a demokratických základů naší země,“ pronesla Němcová v Senátu.