Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Exprezident Václav Klaus plánuje na Pražském hradě oslavu 80. narozenin pro stovky hostů

Exprezident Václav Klaus plánuje v zahradách Pražského hradu oslavit své jubilejní 80. narozeniny. Loni oslavu kvůli pandemii koronaviru zrušil. Pozvánku na hradní párty dostalo několik stovek hostů, mezi nimi i současný prezident Miloš Zeman, který se Klausových narozeni účastní pravidelně.

Na party zazpívají známí zpěváci, mezi nimi i Klausův spolužák z VŠE Ivan Mládek a jeho Banjo Band, frontman kapely Žlutý pes Ondřej Hejma či jazzový pianista Emil Viklický, jehož Klaus v roce 2011 vyznamenal medailí Za zásluhy druhého stupně.

„Už 30 let nemám soukromé narozeniny, 30 let už jsou to narozeniny masové v nejrůznějších formách,“ pronesl Klaus při poslední veřejné oslavě v roce 2019. Mezi gratulanty tehdy byli například Petr Nečas s manželkou Janou, moderátorka Jana Bobošíková, bývalý pražský primátor Pavel Bém, někdejší šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková, či galerista Milan Knížák nebo kardinál Dominik Duka.

Vloni Klaus tradiční narozeninovou oslavu kvůli pandemii koronaviru zrušil. „Vzhledem k ne příliš povzbudivé situaci po koronavirové krizi se pan prezident rozhodl, že teď není vhodná doba na velké oslavy. Tradiční hanspaulská společenská akce se proto letos konat nebude,“ řekl vloni Blesk Zprávám Petr Macinka z Institutu Václava Klause.